انواع تابلوسازی را نام ببرید ؟
نوشته شده توسط : ریحانه

انواع تابلوسازی را نام ببرید ؟

  1. تابلو چلنيوم : از يكي از معروفترين و پركاربردترين و پرتقاضا ترين نوع تابلوهاي حال حاضر تابلوهاي چلنيوم مي باشد. در تابلوهاي چلنبوم حروف به شكل برجسته ساخته مي شوند و در آنها نور كار مي شود و مي توانند روي هر سطحي قرار بگيرند و نماي زيبايي را ايجاد كنند. اين حروف از يك سطح پلاستيكي با رنگ دلخواه و لايه اي چلنيوم با قابليت انتخاب رنگ ( نقرهاي، طلايي، مشكي و سفيد) در محيط آن تشكيل مي شوند. در اين نوع تابلو مي توان زير حروف يك نور اضافه هم قرار داد تا باعث بهتر ديده شدن و جذاب تر شدن تابلو مي شود.
  2. تابلوهاي پلاستيكي: در اين نوع تابلو سازي هم همانند تابلوهاي چلنيوم از حروف برجسته استفاده مي شود با اين تفاوت كه براي ساخت حروف از لبه چلنيوم استفاده نمي شود و كل حروف از پلاستيك ساخته مي شوند كه اين كار باعث روشنايي بيشتر تابلو و نوراني تر شدن حروف مي شود. البته اين نكته را هم بايد در نظر گرفت كه اين امر خوانايي حروف را زماني كه از كنار به آنها نگاه مي كنيد كاهش مي دهد. در اين نوع تابلو برخلاف حروف چلنيوم مي توانيد هر رنگي را براي لبه كار حتي برخلاف رنگ حروف انتخاب كنيد. براي زير سازي تابلو هم مي تواند از هر متريالي استفاده كرد.
  3. تابلوهاي فلزي: اين نوع تابلو سازي هم باز هم مبتني بر ساخت حروف به صورت برجسته هستند به مانند حروف برجسته چلنيوم و پلاستيك با اين تفاوت كه در اين حالت حروف نمي توانند از خود نور را عبور دهند و كاملا از فلز ساخته مي شوند. در اين نوع حروف به دليل فلزي بودن حروف براي نصب آنها بر روي سطح از پايه هايي استفاده مي شود كه به سطح پيچ مي شوند. اين پايه ها فاصله اي را ايجاد مي كنند كه مي توان از اين فضا براي قرار دادن لامپ هاي LED و نوردهي استفاده كرد. اگر نمي خواهيد نور دهي داشته باشيد و اين فاصله هم براي شما ناخوشايند است مي توان از حروف فيزي نر و ماده استفاده كرد تا حروف كاملا روي سطح قرار بگيرند.
  4. تابلوهاي رينگي:  اين نوع از تابلو سازي نيز با استفاده از حروف برجسته انجام مي گيرد. در اين مدل از تابلو حروف تركيبي از پلاستيك و فلز هستند. بدين صورت كه همانند حروف فلزي حروف از فلز ساخته مي شوند ولي يك لايه پلاستيك هم نيز در حروف كار مي شود كه باعث ايجاد فضا براي عبور نور مي شود. به اين صورت شما هم زيبايي كار فلزي را در كارتان خواهيد داشت و هم زيبايي و روشنايي رنگ را. اين تابلو يك تابلو خاص به حساب مي آيد و بسيار شكيل و زيبا خواهد بود. همچنين شما مي توانيد نور دهي را از زير حروف هم داشته باشيد و يا از حالت نر و مادگي استفاده كنيد و فاصله زير حروف را پوشش دهيد. در اين نوع حروف مي توانيد علاوه بر اينها از يك لايه پلاستيك در قسمت زير حروف استفاده كنيد كه باعث مي شود تا نوري كه از زير حروف ساطع مي شود بسيار زيباتر و چشم نوازتر باشد.
  5. تابلوهاي ال اي دي (LED) ثابت: اين تابلوها با چراغ هاي كوچك LED ساخته مي شوند و هر طرحي روي آنها قابل اجراست و تنوع رنگ زيادي را دارا هستند. در اين نوع از تابلو سازي مي توان از ۲ تا ۸ مدل رقص نور روي LED ها نصب كرد و يا از LED هاي RGB استفاده كرد. اين نوع تابلوها داراي جذابيت و زيبايي مناسبي هستند.
  6. تابلوهاي ال اي دي (LED) روان: تابلوهاي LED روان در ۲ مدل تكرنگ و مولتي كالر (تلويزيوني) عرضه مي شوند. در راستاي اين نوع از تابلو سازي مي توان هر طرح و نوشته اي را به تعداد نا محدود با افكت هاي زيباي گرافيكي به نمايش گذاشت. در تابلو هاي تك رنگ زمينه كار به رنگ مشكي (توسط LED هاي خاموش ) و متون و نقش ها به رنگ انتخابي شما ديده مي شوند. در تابلوهاي مولتي كالر اما شما شما يك تلويزين كامل در اختيار داريد كه مي توانيد هر تصوير فيلو و طرحي را به نمايش بگذاريد.
  7. تابلو هاي كوچك و راهنماي حكي: اين تابلوهاي تابلو هاي كوچكي هستند كه روي ديوار نصب مي شوند و به عنوان تابلوهاي راهنما استفاده مي شوند. در ساخت اين تابلوها از شيشه به عنوان و زمينه اصلي و قاب از جنس پلكس براي قراردادن نوار هاي LED استفاده مي شود و متن مورد نظر روي آن حك مي شود. براي نوردهي هرچه بيشتر در اين تابلو از هر چهار وجه به آن نور تابيده مي شود. بايد توجه داشت كه طرحي كه در اين تابلوها پياده مي شود تك رنگ خواهد بود.
  8. تابلو هاي استيل : از اين نوع از تابلو سازي بيشتر براي حك كردن نام مجموعه و قراردادن آن در جلوي در ورودي استفاده مي شود. يكي از رايج ترين انواع تابلو هستند كه براي اين كار استفاده مي شوند. اين تابلو ها مي توانند قابدار و يا ساده باشند. مي توان متن مورد نظر را روي آنها حك كرد و يا حروف را روي پلكس برش زد و روي استيل قرار داد. خود استيل نيز مي تواند طلايي و يا نقره اي باشد.
  9. تابلو سازي با لامپ هاي نئون: تابلو هاي نئون تابلوهايي هستند كه از ديرباز مورد استفاده قرار مي گرفته اند و براي همگان آشنا هستند. در اين نوع از تابلو سازي از لامپ هاي نئون با رنگ هاي مختلف و جذاب استفاده مي شود و به علت نور زيبا و رنگي بسيار چشمگير و جذاب هستند.
  10. تابلو سازي بنر: اين نوع تابلو سازي ساده ترين نوع تابلوست كه شامل: اسكلت فلزي، چاپ بنر، پروژكتور (نصب از بيرون) و نصب مي باشد. در اين تابلو به علت انجام چاپ با دستگاه شما مي توانيد هر طرح و رنگي را در تابلو خود داشته باشيد و بدون محدوديت به انتخاب طرح مورد نظر خود بپردازيد. در چاپ بنر مي توان از چاپ هاي مختلف با كيفيت هاي مختلف استفاده كرد و همچنين جنس خود بنر و ضخامت آن نيز داراي تنوع است كه بسته به بودجه و نظر شما قابل تغيير است.
:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : 29 / 8 / 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: